Utrka sprint kupa Hrvatske u Valpovu bila je treća utrka ove sezone koja se bodovala za sprint kup i druga utrka u danu nakon sprint štafete održane ujutro u Donjem Miholjcu. Po lijepom i sunčanom vremenu na karti perivoja dvorca u Valpovu trčalo je stotinjak natjecatelja iz većine hrvatskih klubova.

Članovi kluba osvojili su čak 11 medalja, a prava obiteljska pohvala ide obitelji Rako sa tri zlata i jednom broncom. Jure Rako bio je prvi u M12, Paola Rako prva u Ž16, Sabina Rako prva u Ž35, a Duje Rako treći u M35. Čestitamo! Pobjede su još ostvarili Ivana Gobec u Ž45, Noa Kolarek u M20 i Damir Gobec u M45. Druga mjesta osvojili su Zdenko Horjan u M45 i Bojana Nikolić u Ž45 dok su treće bile Ana Kovačić u Ž21 i Maja Kušt u Ž35.

Sutra se natjecanja nastavljaju šumskom utrkom za Kup Hrvatske u Našicama.