U subotu 20. travnja 2024. na novoj ,doremabuliranoj i proširenoj karti Budenečke šume kod Kobiljaka organizirali smo noćno prvenstvo Hrvatsske u orijentacijskom trčanju koje je ujedno bilo i 47. Memorijal Stipice Mesića – Ačka. Nastupilo je 87 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije po prohladnom i povremeno kišnom vremenu. Iako uvjeti nisu bili idealni, tijekom cijelog natjecanja vladala je dobra i vesela atmosfera, a najbolji seniorski natjecatelji postigli su i vrlo zavidnu brzinu po noći pa je tako pobjednik Matija Razum stazu od 6km sa 17 kontrolnih točaka prošao za samo 35min i 13 sekundi.

Najbolja seniorka bila je naša članica kluba Paola Rako koja je još uvijek juniorka, ali se u noćnim uvjetima najbolje snašla i u seniorskoj konkurenciji. Čestitamo Paoli na njenom seniorskom uspjehu. I dok je Paola pobijedila u najjačoj ženskoj konkurenciji, brat Jure je pobijedio u kategoriji OPEN ispred polaznice naše škole orijentacije Dore Gorenak.

Staza OPEN  je ovoga puta bila složena za sve zainteresirane sa olakšanim uvjetima. Startalo se na startnu jedinicu i u grupama ako je netko želio, a  svaka je kontrola u kategoriji OPEN imala i dodatnu svjetleću lampicu. OPEN staza nije imala niti jednu zajedničku kontrolnu točku sa ostalim natjecateljskim kategorijama. Za natjecanje su korištene nove orijentacijske zastavice sa fluorescentnom trakom kako bi ih natjecatelji ipak malo lakše uočili na terenu kada su već u blizini.