Malin Agervig Kristiansson iz Danske i Francesco Mariani iz Italije novi su juniorski svjetski prvaci u disciplini sprint koja je danas održana u sklopu Svjetskog juniorskog prvenstva koje se ovaj tjedan održava u Turskoj. U mjestu Kocaeli najbolji juniori svijeta trčali su najbržu disciplinu po vrlo strmom dijelu grada sa izuzetno puno stepenica i strmih uspona i silazaka. Bilo je izuzetno bitno dobro birati puteve dolaska na kontrolu jer se na pojedinim varijantama moglo izgubiti i po više minuta, a da se to uopće u navigaciji ne osjeti. To su ponajbolji osjetili naši reprezentativci koji su unatoč solidno istrčanim stazama bez nekih grešaka ipak zauzeli mjesta iza stote pozicije. Najbolji plasman od naših djevojaka ostvarila je Zdenka Petra Štambuk osvojivši 101. mjesto. Iza nje je Olga Jerković Perić na 106. mjestu, a Paula Pavlin je bila 109. U muškoj konkurenciji Jan Gobec je zauzeo 125. mjesto.
Sutra se natjecanja na Svjetskom prvenstvu nastavljaju kvalifikacijama na srednje staze na kojima očekujemo nešto bolje rezultate. Prvih dvadeset natjecatelja iz svake grupe plasirati će se u A- finale, drugih 20 u B-finale, a ostali idu u C- finale.