Novosti
Karta
Dnevnik nastupa naših natjecatelja po danima sa natjecanja prvenstva jugoistočne Europe i “Pergamon week” koja su se održavala u Turskoj u gradu Bergama od 28. kolovoza do 01. rujna 2024.

Jan Gobec – M21E

Prvi dan – 28.08.2024.

Utrkom “Pergamon week” krenula su bila natjecanja u Turskoj koja su se održavala u sklopu prvenstva jugoistočne Europe. Reprezentacija Hrvatske imala je istovremeno trening. Za reprezentaciju Hrvatske nastupali su naši članovi Paola Rako, Paula Pavlin i Jan Gobec te Tena Sakar Vukić iz OK Maksimira. Prvenstvo jugoistočne Europe počinje službeno sutra srednjim stazama, a osim članova reprezentacije nastupaju i veterani na veteranskom prvenstvu jugoistočne Europe.

Paula Pavlin – Ž21E

Drugi dan – srednje staze SEEOC&SEEMOC – 29.08.2024.

Krenula su i natjecanja za prvenstvo jugoistočne Europe za kadete, mlađe juniore, juniore, seniore i veterane. Srednje staze održane su na tehnički izuzetno zahtjevnom terenu u mjestu Ayvatlar. Teren nije dozvoljavao niti najmanji pad koncentracije ili opuštanje. Svaka greška skupo se plaćala. Svi smo se hrabro borili sa izuzetno velikim boulderima (stijenama) po terenu.

Naši članovi reprezentacije nisu ostvarili plasmane na postolju, no zato su veterani obranili čast kluba i Hrvatske.
U kategoriji M50 došli smo i do prve medalje. Srebro je osvojio Damir Gobec koji je na zadnjim kontrolama propustio priliku i za pobjedom. Ivana Gobec osvojila je četvrto mjesto, a Maja Cvitković šesto mjesto.

Ivor Mikulčić – četvertoplasiran u kategoriji M21A

Treći dan – srednje staze SEEOC&SEEMOC – 30.08.2024.

Najteža disciplina prvenstva jugoistočne Europe (duge staze) održana je danas u Turskoj kod mjesta Karaveliler blizu Bergama. Nažalost danas imamo dvije “drvene” medalje (Ivana Gobec Ž50 i Damir Gobec M50) na terenu koji je bio vrlo trčljiv i brz u prvom dijelu staze da bi završio u ne baš lijepim “zelenim” dijelovima koje nisu bili pretjerano dobro kartirani. Naši elitaši Paula Pavlin i Jan Gobec su sa uspjehom završili izuzetno teške staze. Mlađa juniorka Paola Rako morala se zadovoljiti dvanaestim mjestom što je bilo ispod vlastitih očekivanja, no zasigurno je bilo veliko novo iskustvo na ovakvom terenu.

Natjecanja se nastavljaju štafetnom utrkom na istom terenu, a za Hrvatsku trči samo jedna štafeta i to ona ženska seniorska u sastavu Paola Rako, Tena Sakar Vukić i Paula Pavlin dok će ostali članovi kluba trčati popratnu utrku.

Paola Rako – prva izmjena za štafetu Hrvatske

Četvrti dan – štafeta SEEOC&SEEMOC – 31.08.2024.

Štafetno natjecanje na prvenstvu jugoistočne Europe koje se održava u Turskoj u blizini grada Bergama održano je na istom ciljnom prostoru kao i za duge staze uz dodatak novih dijelova terena. Hrvatska je nažalost nastupila sa samo ženskom seniorskom štafetom zbog odluke Saveza kojom nije dozvoljen nastup i muške štafete sto je zasigurno veliki propust. Ženska štafeta nastupila je u sastavu Paola Rako, Tena Sakar Vukić i Paula Pavlin. Djevojke su istrčale solidne utrke uz manje greške, a danas je od njih najbolje stazu savladala Paula Pavlin. Osvojile su šesto mjesto u kategoriji gdje su slavile natjecateljice iz Bugarske ispred Turske i Rumunjske.

Rezultati četvrtog dana natjecanja:
6. Hrvatska – 3:00:20
Paola Rako 1:03:44
Tena Sakar Vukic 1:03:47
Paula Pavlin 52:49
Uz štafetu održao se i četvrti dan natjecanja “Pergamon Open” na kojem su sudjelovali ostali članovi kluba koji se ujedno bore za što bolje plasmane u ukupnom zbroju pet natjecanja. Najbolje rezultate dana od Vihoraša ostvarili su Ivana Gobec i Damir Gobec pobjedama u kategorijama Ž50 i M50.
1.mj. Ivana Gobec, Ž50
1.mj. Damir Gobec, M50
4.mj. Ana Kovačić, Ž40
7.mj. Maja Cvitković, W55
9.mj. Damir Radanović, M55

Damir Radanović – M55

Peti dan – sprint SEEOC&SEEMOC – 01.09.2024.

Zadnja disciplina prvenstva jugoistočne Europe održana je u samom centru grada Bergama (Turska). Sprint se trčao starom gradskom jezgrom i uskim uličicama bazara uz vrlo malo uspona. Članovi kluba su došli do tri plasmana na postolju. Damir Gobec je osvojio srebro u kategoriji M50, Ivana Gobec je bila četvrta u kategoriji Ž50, a Maja Cvitković šesta u kategoriji Ž60. Dobru trku istrčala je i Paula Pavlin koja je u najjačoj ženskoj kategoriji Ž21E osvojila 15. mjesto.

Proglašenje rezultata imalo je predivnu kulisu, a održalo se u povijesnom hramu i amfiteatru Asklepiona.