Orijentacijski klub VIHOR
   

Novosti
07/2007

Vihoraši putuju u Škotsku
U četvrtak 02. kolovoza iz raznih smjerova prema Škotskoj kreće ekipa Vihoraša. Izvidnica je već u Londonu, a ostatak kreće iz Zagreba i iz Rijeke put Bristola i Glasgowa. Nakon okupljanja u Glasgowu kreće se prema natjecateljskom centru i smještaju u planinaskom dijelu Škotske (Highland). Slijede dva dana aklimatizacije i sudjelovanje na šest-dnevnom orijentacijskom natjecanju "Spey2007" na kojem je prijavljeno 3600 natjecatelja. Ambiciozan plan boravka trebao bi začiniti i uspon na najviši vrh Velike Britanije Ben Navis. Povratak ekipe predviđen je preko Edinburgha i Londona u Zagreb i na aerodrom Krk 15. kolovoza.
Rezultate, informacije o natjecanju, karte i sve šta vas zanima možete naći na stranicama organizatora.



Pon. 30.07.2007. (dg)
Početak jesenje sezone u Hrvatskoj
Manje je od mjesec dana do prve trke u Hrvatskoj. Sezona kreće sprint utrkom u Lokvama 26.08. Trka se boduje za sprint kup Hrvatske. S obzirom da poziva još nema, povremeno provjeravajte stranice organizatora u potrazi za informacijama.

Kup Hrvatske počinje natjecanjem u Fužinama 01. i 02.09. Prvog dana natjecanja na rasporedu je prvenstvo Hrvatske u sprintu, a drugi dan je Kup trka. Kao i svaki puta kada natjecanje organizira OK "Ris" možete očekivati zanimljivu trku sa kvalitetnom organizacijom. Detalje pogledajte na stranicama natjecanja.
Pon. 30.07.2007. (dg)
IZ SVIJETA
Iako sezona u Hrvatskoj miruje, u svijetu je sezona velikih višednevnih natjecanja i Europskih te Svjetskih prvenstava. Iza nas je Europsko prvenstvo u preciznoj orijentaciji, Europsko prvenstvo za mlađe juniore i kadete, Svjetsko juniorsko i Svjetsko veteransko prvenstvo. Nedavno su završile i petodnevne trke u Italiji i Francuskoj, a slijedi 5 dana Slovenije, Mađarske, Češke, Švedske, Finske... Na navedenim trkama biti će i ponešto Hrvata. Vihoraški ljetni cilj ove godine je Škotska i njenih 6 trka, a svoje predstavnike imati ćemo i na 5 dana Mađarske. Danas objavljujemo cijeli niz vijesti sa raznih strana svijeta, a po povratku sa velikih trka čitajte naše dojmove.
Sri. 18.07.2007.(dg)
Europsko prvenstvo u preciznoj orijentaciji
Od 10. do 13. srpnja u Carcansu u Francuskoj održano je Europsko prvenstvo u preciznoj orijentaciji. Novi europski prvak postao je Thierry Gueorgiou! Višestruki Svjetski prvak i vodeći na Svjetskoj rang listi pokazao je svoje kvalitete i u preciznoj orijentaciji, što samo potvrđuje njegovu kvalitetu orijentiranja i poštivanja ove discipline za koju mnogi Hrvati smatraju da je ispod njihovog "nivoa". Thierry je u jeku priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo u orijentacijskom trčanju našao vremena i za sudjelovanje na ovom Europskom prvenstvu i osim najvećeg broja točnih odgovora imao i najbrže vremenske kontrole. Srebro je osvojio Ask Arnej iz Norveške, a broncu Gartside Alan iz Irske. Zanimljivo je da je na četvrtom mjestu još jedan orijentacist, trkač Mark Heikoop bivši reprezentativac iz Nizozemske. Naši susjedi Slovenci ostvarili su izvrstan plasman sa 8.mjestom koje je zauzeo Timotej Čižek.

Rezultati


Sri.18.07.2007.(dg)
svjetsko juniorsko prvenstvo - australija 2007.
Nakon 17 godina neprekidnog sudjelovanja Hrvata na juniorskim Svjetskim prvenstvima, ovo je bila prva godina u kojoj je prekinuta vrijedna tradicija. Dario Štambuk, pročelnik kvazi Komisije za orijentaciju HPS-a nakon što su "njegovi reprezentativci" nastupili na Europskom prvenstvu upropastio je i ovu priliku za predstavljanje Hrvatske. Iako je nastup na JWOC-u u Australiji bio vrlo skup, priliku je trebao dobiti zasigurno barem jedan hrvatski junior. Nažalost taj junior nije iz HPS-a, a nesposobnost organizacije ovakvog projekta od strane Štambuka došla je na vidjelo nenastupanjem tamo. Bilo, kako bilo, od ove jeseni okreće se nova stranica u povijesti hrvatske orijentacije, te će nastupi pod okriljem (sada već pod konačnim nazivom) Hrvatskog orijentacijskog saveza postati realnost i zbilja. A sada malo i o ljepšim stvarima, o rezultatima:

Sprint - Česima zlato

Na sprint utrci potvrdila su se očekivanja od prije nekoliko godina da će uvođenjem ove discipline u službeni program i "manje države" dobiti priliku za borbu za medalje. Bugarska bronca ili peto mjesto Zsolt Lenkeia iz Mađarske potvrda su tih očekivanja, a svakako najugodnije iznenađenje bili su Česi koji su osvojili dvije medalje. Ovako kvalitetnu mladu generaciju Čeha već dugo nismo vidjeli, a njihovu dominaciju pamtimo sa Svjetskog prvenstva na domaćem terenu još 2000. godine. Najveća zanimljivost sprinta svakako je bila da se trka odvijala unutar zoološkog vrta sa devama i nosorozima u pozadini kontrola.


M20, 3.3 km 18 KT     W20, 2.7 km 17 KT  
1. Vojtech KRAL CZE 13.59   1. Eva SVENSSON SWE 13.19
2. Olav LUNDANES NOR 14.05   2. Sarka SVOBODNA CZE 13.20
3. Ivan SIRAKOV BUL 14.23   3. Maja ALM DEN 13.23

Duge staze - klasika - 4 od 6 za Norvežane

Kakva dominacija Norvežana! Vjerojatno niti u najluđim kombinacijama nisu očekivali takvu žetvu medalji. Šta drugo reći nego svaka čast. "Brončane mrvice" pokupili su Danci i Finci.
Dakle 6:0 za Skandinaviju. Švedski tereni iduće godine mogu samo produžiti dominaciju Skandinavaca za još koju godinu. Tko zna možda ipak bude iznenađenja, jer Švedska je ipak bliže nego Australija, pa su pripreme na tim terenima nešto jeftinije i pristupačnije. Kada se sjetimo da su Norvežani u Japanu imali zakupljenu kuću godinu dana prije prvenstva u kojoj su se nesmetano mogli pripremati cijelu godinu, onda vjerujemo da niti ovdje nisu ništa prepustili slučaju, već su svi ovi rezultati plod opsežnih priprema.
M20, 11.1 km 27 KT     W20, 7.2 km 16 KT  
1. Olav LUNDANES NOR 71.30   1. Siri ULVESTAD NOR 60.47
2. Magne DĆHLI NOR 74.05   2. Kine Hallan STEIWER NOR 61.13
3. Christian BOBACH DEN 75.31   3. Heini SAARIMAKI FIN 61.48

Srednje staze - sedma medalja za Norvežane, treća Olavu Lundanesu

Olavu Lundanesu želja prije JWOC-a bila je osvojiti medalju u svakoj od disciplina. Tri trke - dva zlata i jedno srebro do sada. Malo je reći izvrsno. Norvežani i JWOC imaju svojeg heroja. Nakon zlata u sprintu i Šveđani dolaze do drugog zlata na JWOC-u. Švicarci su standardno dobri, a da plod ne pada daleko od stabla potvrdio je i Martin Hubmann na srednjim stazama osvojivši broncu. Pala je i prva medalja za Rusiju. Česi su opet bili dobri, ali malo prespori za medalju. Nakon svih ovih rezultata, očekivala se vrlo neizvjesna borba za medalju na štafeti.

M20, 4.5 km 22 KT     W20, 3.6 km 16 KT  
1. Olav LUNDANES NOR 23.15   1. Jenny LÖNNKVIST SWE 22.07
2. Petter ERIKSSON SWE 23.59   2. Ida Marie BJŘRGUL NOR 23.41
3. Martin HUBMANN SUI 24.02   3. Tatyana MENDEL RUS 24.32

Štafeta - Češka lokomotiva

Nije Emil Zatopek, ali su Češke štafete. Dvije muške štafete Čeha na vrhu. Na žalost druga Češka štafeta ostala je bez zaslužene brončane medalje, jer pravila dopuštaju plasman samo jedne štafete. Nakon prve izmjene vode Bugari! Odmah iza njih Norvežani 2 i Švicarci pa paket reprezentacija. Druga izmjena napravila je preokret. Češka 1 preuzima vodstvo, a Norvežani su im za petama. Tako je ostalo i do cilja. Prava borba vodila se za broncu za koju je barem pet-šest reprezentacija imalo šanse. Nakon svega Latvija dolazi do vrijedne medalje.
Kod djevojaka nakon prve izmjene vode Čehinje, odmah iza njih Šveđanke 1 pa ostatak ekipa. Gusto pakiranje u cilju. Nakon druge izmjene Norvežanke preuzimaju vodstvo, slijedi ih Švedska 2, pa Čehinje. U zadnjoj izmjeni najbolje vrijeme postavlja Švicarka koja dovodi svoju izmjenu do bronce. Švedska 1 sustiže i prestiže Norvešku i odluka o pobjedniku pada u samom finishu. Norveška ipak pobjeđuje. Čehinje su na kraju pukle i završile na petom mjestu.

M20, 4.5 km 22 KT   W20, 3.6 km    
1. ČEŠKA 1 129.47   1. NORVEŠKA   101.49
2. NORVEŠKA 1 130.57   2. ŠVEDSKA 1   101.49
  ČEŠKA 2 133.53   3. ŠVICARSKA   103.05
3. LATVIJA 134.30     ŠVEDSKA 2   103.42
4. ŠVEDSKA 1 135.28   4. FINSKA 1   103.48

Iduće godine juniorsko Svjetsko prvenstvo vraća se na svoju ishodišnu točku u Švedsku. Za Hrvate jedan novi početak. Ako se prisjetimo te daleke 1990. godine u blizini polarne obratnice za tadašnju Jugoslaviju od Hrvata nastupali su Eva Meštrović (danas Ocvirk) i Damir Gobec. Uz njih na prvenstvu su bili i Slovenski natjecatelji Samo Poljanšek i Aljoša Primožić. Reprezentaciju je vodio Karlo Gobec. Već iduće 1991. godine Hrvatska obilježja na juniorskom Svjetskom prvenstvu nosili su Tihomir Salopek, Nikola Pajčin i Damir Gobec.
U Goteborgu 2008. nastupati će neka nova imena Štanfel, Grbac, Stepan..., a nadamo se sa jednakim žarom i optimizmom.
Sri.18.07.2007.(dg)
VETERANSKO SVJETSKO PRVENSTVO - FINSKA
Svake godine jedna od najvećih trka u Svijetu svakako je veteransko Svjetsko prvenstvo. Kategorije su od 35 na dalje, pa sve do 90. Ako iduće godine nastupi današnji Svjetski prvak u M90 otvoriti će se i kategorija M95. Impresivno. Kategorije 85 i starije nisu baš pretjerano popunjene što je za očekivati, ali zato kategorije 80 imaju i više desetaka natjecatelja.

Hrvati povremeno nastupaju i na ovom natjecanju pa bilježimo nastupe u 80tima u Mađarskoj i Češkoj, a u novijoj povijesti svakako treba spomenuti izvrsno četvrto mjesto Dunje Van de Riet u Austriji prošle godine.

Ove godine prvenstvo se održalo u Finskoj uz prisustvo nekoliko tisuća veterana. U onoj najbržoj "elitnoj" veteranskoj kategoriji MŽ35 pobijedili su Vroni Konig Salmi u ženskoj konkurenciji i Jane Salmi u muškoj konkurenciji. Oboje imaju cijeli niz medalja za Svjetskih seniorskih prvenstava i to još nedavno. Dobro za znati da se sa godinama ne treba predavati. Iduće godine prvenstvo će se održati u Portugalu, a već sada znamo da će Dunja pokušati ponoviti izvrsne rezultate.

Sri.18.07.2007.(dg)
40. SVP - Zagreb - konačne prijave
Počele su stizati prve konačne prijave. Za Dansku je prijavljeno sedam natjecatelja u muškoj konkurenciji i jedna žena. Najzvučnije ime je Thomas Jensen trenutačno 106. na svjetskoj ranglisti i petoplasirani sa prošlogodišnjeg prvenstva Danske na srednjoj stazi. Thomas je specijalista za sprint i kratke staze gdje je sa 17. mjestom na 6. utrci svjetskog kupa 2002. godine ostvario najbolji rezultat.

Prema predprijavama očekuje se 25 reprezentacija sa oko 180 natjecatelja i 70 natjecateljica. U neposrednu organizaciju natjecanja ukupno će biti uključeno oko 150 osoba, od kojih 70 otpada na hostove za svaku reprezentaciju i žive kontrole.
Sub. 14.07.2007. (kg)
Novo pojačanje Vihora - Nina Gamberger
Jučer u 21.30 sati u Zagrebu se rodila Nina Gamberger. Tata Marko i Nina su dobro, a na njih budno paze mama Mariana i mala sestra Dora. Sretnim roditeljima i sestrici čestitamo te im želimo puno prospavanih noći i skoro priključenje u orijentacijsku obitelj.
Pet. 13.07.2007. (dg)
40. Svjetsko vojno prvenstvo u orijentacijskom trčanju
Oružane snage Republike Hrvatske organiziraju od 2. do 7. rujna 2007. godine kod Velike Bune (15 km od Velike Gorice) 40. svjetsko vojno prvenstvo u orijentacijskom trčanju na kojem će nastupit između 25 do 30 reprezentacija. Iz svjetske elite očekuju se imena poput Daniela Hubmanna, Matthiasa Merza (SUI) Thierry Gueorgiou (FRA) Andreia Khramova, braće Novikov i Tatiane Ryabkine (RUS) Holger Hott Johansena (NOR).

Organizator poziva osobe sa iskustvom u orijentacijskom sportu da pomognu u organizaciji i budu dio najvećeg događanja u orijentaciji u Hrvatskoj. Obavijesti o natjecanju možete dobiti ili prijave za organizaciju poslati na adresu:
karlo.gobec@zg.t-com.hr do 24. srpnja 2007. godine. Svi će dobiti nadoknadu za svoj trud prema stručnosti i dogovoru. Osiguran je smještaj, prehrana i prijevoz.

Oni koji nemaju vremena da učestvuju u organizaciji mogu doći na natjecanje kao gledatelji i bodriti naše dečke.

Raspored natjecanja:

04.09.2007. - Srednja staza
05.09.2007. - Duga staza
07.09.2007. - Štafeta

Sri. 11.07.2007. (kg)
Croatia open - Vihor najbolji
Kraj prvog dijela sezone u Hrvatskoj obilježilo je još jedno izdanje Croatia opena. Iako nešto manji po broju ljudi, to nije omelo organizatore OK "Risa" da naprave dobru i ugodnu trku na kojoj je nastupilo 42 različita kluba iz 13 zemalja. Broj natjecatelja kretao se oko 160 ovisno o danu, a konkurencija po kategorijama bila je takva da je šteta da više Hrvata nije iskoristilo priliku sudjelovatina ovoj utrci. Tijekom tri dana natjecanja najveća borba vodila se za klupski poredak između klubova OK "Jasenice" iz Srbije i OK "Vihora". Na kraju Vihoraši slave uvjerljivo sa 46 bodova prednosti, a većinu prednosti ostvarili su zadnjeg dana natjecanja kada je bilo i najpotrebnije.Treći u poretku klubova je OK "Ris" koji je bio nešto oslabljen za natjecatelje koji su bili u organizaciji. Rezultati klubova.

U pojedinačnoj konkurenciji seniora ukupna pobjeda kod muškaraca odlazi u Češku. Marek Prasil pobjedio je sa 6 minuta prednosti ispred Line Legca i domaćina Andreja Barića. Najbolji Vihoraš je Adem Alajbegović na 4.mjestu. Kod djevojaka najuvjerljivija je bila Vinka Kvočić isred Austrijanke Sabine Fuchs i Rumunjke Tünde Allwinger (već znate onu priču dolazim iz Rumunjske, živim u Austriji, a trčim za slovenski klub). Ivana Gobec bila je ukupno 4., Neda Gobec 5., Valentina Županić 7., a Nikolina Šantić je bez plasmana.

Svakako treba izdvojiti i veliku pobjedu Luke Mihaljevića u kategoriji dječka - M12. U toj kategoriji nastupilo je 7 natjecatelja iz 5 različitih zemalja, tako da je svakodnevno nadmetanje najmlađih bilo lijepo i uzbudljivo za pratiti. Luka je već prvi dan ostvario veliku vremensku prednost koju je u maniri velikih natjecatelja tijekom slijedeća dva dana kontrolirao (manje više uspješno, osim zadnjeg dana kada je morao zbog probavnih problema obaviti još neke zadaće u šumi :). Najvećeg rivala imao je u na kraju srebrnom Čehu Davidu Zlámalu, koji je ostvario pobjede drugog i trećeg dana, ali to mu nije bilo dovoljno za ukupnu pobjedu. Bronca odlazi u Švedsku Arvidu Henrikssonu.

Kod djevojčica Vihoraši osvajaju dvije medalje. Druga je bila Nina Viktoria Miković, a treća Lea Gobec. Pobijedila je Šveđanka Jeanette Jönsson Hellstadiu.





Još zanimljivija borba za odličja vodila se u kategoriji M21A u kojoj su naši Tomislav Varnica i Karlo Gobec na kraju došli do srebra i bronce. Ipak ostaje žal za propuštenim zlatom. Rajko Kračun iz Slovenije zadnjeg dana startao je 4 minute iza Tomislava Varnice, a imao je zaostatak od nešto više od tri minute nakon dva dana (pravi lovački start). Nažalost "Iskra" radi jednu veliku grešku na početku staze i Kračun ga ovdje prelazi da bi i on pred kraj napravio grešku, te se sve svelo na finish prema zadnje dvije kontrole. Na kraju - 35 sekundi za Kračuna i zaslužena pobjeda. Iskra se ipak morao zadovoljiti srebrom za svoj rođendan. U isto vrijeme vodila se i borba za etapnu pobjedu u kojoj je Karlo Gobec na predzadnjoj kontroli ispustio cijelu prednost koju je imao.

Pravi mali međuklupski obračun u kategoriji Ž21B imale su Jasminka Cindrić Perković i Petra Bulić. Izmjenjivale su se u pobjedama po danima, a ukupno je bolja bila Jasminka koja osvaja zlato. U kategoriiji M16 naš Ivor Mikulčić osvojio je 6.mjesto, a u kategoriji M35 Damir Gobec bio je 3. prvi dan i 2. treći dan, ali ukupno je bio 4. (propustio medalju kiksom drugi dan :(.

Od ostalih Vihoraša koji su nastupili važno je spomenuti one koji su nas pojačali dolaskom na jednu ili dvije trke te isto tako sudjelovali u ukupnoj pobjedi Vihora. U kategoriji M21A nastupio je Francisco Delgado: 9. prvi dan i 10. drugi dan. Domagoj Šantić bio je 5. i 3. u M21B (drugi i treći dan), Dean Pletikosa 5. u M21B (treći dan), Zvjezdana Pletikosa 7., Vesna Sever 9. Zrinka Okunski 10. (sve u Ž21B - treći dan), a imali smo i nove nade, pa je u kategoriji OPEN short nastupila Matea Sršen.

Sve u svemu organizator je ispunio sva očekivanja natjecatelja, a i više pa je tako dodao je još i niz drugih zanimljivosti: sladoled, ručak i piće za natjecatelje, voda na startu, brzi rezultati, medijsko praćenje natjecanja, smještaj za sve natjecatelje, zajednička zabava....

Rezultate po danima, po kategorijama i po prolaznim vremenima možete vidjeti na stranicama organizatora.
Uto. 10.07.2007.(dg)
SVJETSKA RANG LISTA - HRVATI 26., HRVATICE 29.
Iako Svjetska rang lista prvenstveno donosi pregled ostvarenih rezultata i status pojedinaca na odabranim trkama, usporedno se vodi i rang lista država. Za rang listu se vrednuju 20 najboljih natjecatelja iz svake države i to odvojeno po spolovima. Trenutačno su na listi zastupljene 43 države u muškoj i 42 države u ženskoj konkurenciji. Prih pet država na obje liste su redom: Švedska, Švicarska, Finska, Norveška i Velika Britanija. Hrvati su solidni 26. Da se radi o solidnom plasmanu govori i podatak da se iza nas nalaze države poput Slovačke, Ukrajine, Japana, Irske, Kine... Djevojke su samo nešto malo slabije 29., ali još uvijek isred Japana, Bjelorusije, Irske... U pojedinačnoj konkurenciji vodeći su Thierry Gueorgiou iz Francuske i Simone Niggli-Luder iz Švicarske.

Najbolji(a) Hrvat(ica) je Dunja van de Riet na 205. mjestu. U muškoj konkurenciji Hrvata najbolji je Lino Legac na 211. mjestu. Slijede ga Tihomir Salopek na 283. mjestu i Vedran Bijelić na 291. mjestu. U prvih pet stotina natjecatelja još su Andrej Barić (321.), Matjaž Štanfel (329.), Edi Ocvirk (366.), Damir Klobučarić (397.) i Damir Gobec (452.). Bodove za Svjetsku rang listu ostvarilo je 1897 natjecatelja.
Kod Hrvatica osim Dunje van de Riet na listi osvajača bodova u prvih sedam stotina natjecateljica su i Tena Sakar (230.), Vinka Kvočić (329.), Eva Ocvirk (618.), Ivana Gobec (666.), Antonija Orlić (699.). Bodove u ženskoj konkurenciji osvajala je 941 natjecateljica.

Nije za zanemariti niti činjenica da 10 Hrvata i 3 Hrvatice imaju R status na listi što znači da su u prosjeku osvajali više od 600 bodova po utrci.
Sri . 04.07.2007. (dg)
cro open 2007
Jedna od onih trka koje nebi trebalo propustiti u Hrvatskoj svakako je Croatia open. Ove godine centar natjecanja je u Delnicama. Iako je prijavljeno manje natjecatelja nego prošle godine zasigurno možemo očekivati zanimljivu i vrhunski organiziranu trku. Za sada je prijavljeno 167 natjecatelja iz 13 zemalja. Tri dana natjecanja na novo dorađenoj karti Delnica i Zrinskog vrha svakako su garancija za dobar vikend u prirodi. Organizator je objavio startne liste, a sve detalje o natjecanju možete vidjeti i na stranicama natjecanja. Vihoraši su i ovaj puta najbrojniji klub sa više od dvadeset natjecatelja koji će sudjelovati na utrci. Svi natjecatelji koji dolaze u Delnice trebali bi obratiti pažnju i na prometnu situaciju na cestama, jer za vikend bi mogle nastati gužve. U svakom slučaju planirajte nešto više vremena od uobičajenog za odlazak na trku.



Sri . 04.07.2007. (dg)
THERMENLAND OPEN - BRZI HRVATI
Ako ste imali malo vremena i proučili ste rezultate koje su postigli Hrvati na natjecanju u Mađarskoj, doći ćete do podataka da je najbrži Hrvat duge staze od 17,3 km. istrčao ispod 7min/km, a najslabiji za nešto više od 8 min/km. Da je najbrža Hrvatica trčala ispod 9min/km na stazi dugoj 10,1 km. i da je najbrži hrvatski junior trčao ispod 6min/km. Iako plasmani to ne govore, Hrvati su imali solidan nastup bez većih oscilacija. Prostora za napredak svakako ima i nadamo se da će do idućih reprezentativnih aktivnosti ti rezultati biti još bolji.
Sri . 04.07.2007. (dg)
5. trka za MTB-O ligu Hrvatske i Slovenije

Iduće natjecanje za MTB-O ligu CRO-SLO održat će se 15. rujna 2007. na novoj karti "Traške Dobrave" u organizaciji Sandija Kmetića i OK Polaris. Ravan teren kod Kranja obećava brzu i zanimljivu trku gdje će i početnici u brdskom biciklizmu uživati.
Pon. 02.07.2007. (kg)
Thermenland open
Mala, ali odabrana ekipa Vihoraša jučer navečer vratila se iz Mađarske sa trodnevnog natjecanja Thermenland open. Zahvaljujući susretljivosti OK "Međimurja" i Vladimira Tkaleca svi Hrvati imali su osiguran besplatan smještaj u Selnici koja je samo 20tak kilometara udaljena od Lentija u kojem se održavalo natjecanje. Za natjecanje je bilo prijavljeno skoro 800 natjecatelja, a osim Vihoraša od Hrvata na trci su bili predstavnici OK "Međimurja", OK "Risa", OK "Kapele", OK "Lokvi" i OK "Maksimira". Dio članova klubova nastupao je na natjecanju za reprezentaciju Hrvatske koja je ovo natjecanje iskoristila kao ogledno natjecanje i kao dio priprema za nastupe HSOT-a u idućoj sezoni.


Konkurencija na natjecanju je bila izuzetno jaka, a postavljač staza dao si je truda zamisliti zanimljive i pomalo dugačke staze za naše prilike. U najjačim seniorskim kategorijama, koje su se ujedno bodovale i za Svjetsku rang listu (WRE) muški su trčali 7,5 km. prvi dan, 17,3 km. drugi dan i 11,1 km. treći dan. Ukupno 35,9 km. i 79 kontrola u tri dana. Djevojke su također imale zahtjevne staze: prvi dan 5,8 km., drugi dan 10,1 km. i treći dan 8,7 km. Ukupno 24,6 km. sa 71 kontrolom. Vremenski uvjeti nisu bili loši, a čak niti sunce i temperatura od oko 30 stupnjeva nisu bili veći problem, jer je organizator predvidio dovoljan broj osvježenja.

Daleko najbolji u zbroju sva tri dana u elitnoj konkurenciji bio je Mađar Kovács Ádám koji je pobijedio sa skoro deset minuta prednosti ispred Austrijanca Pierre Kaltenbachera. Treći je bio Bugar Teodor Todorov. Od naših natjecatelja najbolji je ukupno bio Damir Klobučarić na 13. mjestu, slijede: Damir Gobec 18., Adem Alajbegović 20. i Vedran Bijelić 22. Ukupni plasman nemaju Vladimir Tkalec, Andrej Barić, Željko Koščak i Tihomir Salopek (izvrstan rezultat zadnjeg dana natjecanja 7.mjesto).

Kod djevojaka pobjeda odlazi Mađarici Évi Makrai, srebro Šveđanki Emmi Johansson, a bronca još jednoj Mađarici Ildikó Szerencsi. U ženskoj konkurenciji imali smo tri predstavnice. Ivana gobec na kraju je bila 10., Vinka Kvočić ostala je bez plasmana treći dan u zadnjem dijelu staze kada je odustala, a Valentina Županić startala je samo jedan dan i zauzela je 18. mjesto toga dana.
Od ostalih rezultata svakako treba izdvojiti izvrstan nastup Matjaža Štanfela koji se od kraja borio za medalju. Nažalost ostao je 7 sekundi prespor, ali svejedno treba čestitati za izvrstan nastup u najjačoj kategoriji mlađih juniora (M18E).

Vihoraši su još imali predstavnike u kategoriji dječaka (M12) gdje je Luka Mihaljević bio ukupno 17. U kategoriji M 16 David Delgado prošao je stazu samo jedan dan, a u kategoriji M18 Nino Stančić Vidrač ukupno je 11. Francisco Delgado bio je 13. u kategoriji M21 kratka, a Jan Gobec je sudjelovao na dječjoj orijentacijskoj utrci. Ne smijemo zaboraviti niti našeg logističara, masera... Nenada Mihaljevića koji nas je pazio nakon i prije odtrčanih utrka. Ukupni rezultati.
Pon. 02.07.2007. (dg)
Nagradna igra
Prva dvojica koja pošalju odgovor na nagradno pitanje dobijaju nagradu.

Tko je ostvario najbolji plasman od Hrvata na Thermenland openu i koji dan?

Prva nagrada su dvije ulaznice za Grand Prix IAAF atletski miting koji se održava u srijedu 4.7. u 18.30 sati na Mladosti u Zagrebu. Druga nagrada je jedna ulaznica za isti miting. Odgovori se šalju zaključno do utorka 02.07. u 13.00 sati, a preuzimanje nagrada je prema obavijesti.
Pon. 02.07.2007. (dg)
Adventure Sport - MTBO natjecanje u Đurđevcu
Nedin članak sa 4. natjecanja za CRO-SLO ligu u organizaciji OK Bjelovar održano 16. lipnja u Đurđevcu objavljen je na stranicama Adventure Sporta.

Na trci nije bilo kupina, a niti kopriva, kao na zadnjim natjecanjima u orijentacijskom trčanju kod nas :-) Možda je vrijeme da i vi promjenite disciplinu.
link
Ned. 1.07.2007. (kg)
MEMORIJAL 7.GBR - Izvješće
Napravili smo i kratko izvješće sa "Memorijala 7.gbr" koji se održao protekli vikend. pročitajte kako nam je bilo i koje smo sve trke trčali. Ima i ponešto slikica.
Čet. 28.06.2007. (dg)

www.vihor.hr

Orijentacijski klub Vihor • 10 000 Zagreb • Ribnjak 2
Pišite na: vihor@vihor.hr • damir.gobec@zg.htnet.hr
Pokude, pohvale, sugestije i upite tehničke prirode šaljite na karlo.gobec@zg.t-com.hr
© Karlo Gobec - All Rights Reserved