Orijentacijski klub VIHOR

Novosti
06/2004

Alpe Adria Kup - Hrvatska druga
Nakon tri dana natjecanja na terenima u okolici Delnica Hrvatska reprezentacija zauzela je ukupno drugo mjesto sa samo jednim bodom zaostatka. Pobijedila je Baranja, a treće mjesto zaozeo je Veneto. U pojedinačnoj konkurenciji ukupni pobjednik je Tomas Krejci iz Štajerske ispred Petera Vonya iz Baranje. Petar Delić najbolji je Hrvat na trećem mjestu. Petar Delić pobijedio je prvi dan natjecanja po kišovitom vremenu. Janine Hensman (Britanska reprezentativka) pobjednica je kod djevojaka. Druga i treća su iz pokrajine Veneto iz Italije, Renate Fauner i Helga Bertoldi. Najbolja Hrvatica je Ana Ješovnik na 4. mjestu. Članica Vihora Nikolina Rukavina ukupno je bila 15, a Miroslav Kralj pobijedio je u kategoriji M 21 A. Kod mlađih juniorki suvereno je dominirala Tena Sakar, a kod mlađih juniora Bojan Vukonić. Nažalost članovi Risa nisu nastupili za reprezentaciju Hrvatske pa se njegova pobjeda nije računala za ukupni plasman Hrvatske koja je mogla biti uvjerljivi pobjednik sa tim rezultatima. Ženska štafeta Hrvatske bila je izvrsna te je pobjedila, a muška štafeta je u zadnjoj izmjeni izgubila prvo mjesto te je bila druga. U svakom slučaju hvale vrijedni rezultati.
Na natjecanju je nastupilo nešto više od 260 natjecatelja, a od toga samo 70 iz Hrvatske (cca. 20 iz Delnica, 13 reprezentativaca i 40-tak iz ostalih dijelova Hrvatske). Skupa startnina uzela je svoj danak. Najmasovnije natjecanje ove godine u Hrvatskoj do sada bio je Ačkov kup sa 255 natjecatelja.
Pon. 28.06.2004. (dg)
LJETNA PAUZA
Sastanci orijentacijskog kluba "Vihor" početi će opet krajem kolovoza (31.08.2004.). Do tada se lijepo odmarajte i marljivo trenirajte. Svima koji nastupaju na Alpe Jadran kupu u Delnicama želimo puno sreće, a sezona u Hrvatskoj se nastavlja prvim natjecanjima u rujnu (04. i 05.09.) na istim terenima u okolici Delnica. Tijekom ljeta možete nastupati na cijelom nizu velikih natjecanja, a izdvajamo OrienteeringOnline Cup i Cerkno kup u Sloveniji, 4 dana Slovačke, 5 dana Češke, 5 dana Danske i O-Ringen u Švedskoj. Ne zaboravite pratiti nastupe naših reprezentativaca u Danskoj i Poljskoj.
Uto,15.06.2004. (dg)
Miljković prvak Hrvatske u sprintu
Možda pomalo neočekivano, ali opravdano u mali broj ljudi u Hrvatskoj koji se mogu pohvaliti pojedinačnim titulama prvaka Hrvatske upisao se Damir Miljković. Nakon solidne klasike uslijedio je još bolji sprint. Drugo mjesto zauzeo je Petar Delić, a treće favorit Tihomir Salopek. Kod djevojaka najbolja je bila Dunja Van de Riet
ispred Eve Ocvirk i Antonije Orlić. Najbolji juniori bili su juniorski reprezentativci Bojan Vukonić i Tena Sakar.
Uto. 08.06.2004. (dg)
Prvenstvo Hrvatske - klasika
Na Ravnoj gori je održano prvenstvo Hrvatske u klasici (05.06.). Po teškom strmom terenu i kišnom vremenu najbrži kod muških je bio Tihomir Salopek, a kod djevojaka Eva Ocvirk. Druga mjesta osvojili su Lino Legac i Dunja Van de Riet, a treća Damir Miljković i Ješovnik Ana. Prava je šteta da se termin natjecanja poklapao sa terminom Plitvičkog maratona na kojem je nastupio i veliki broj orijentacista. Najzapaženiji bili su maratonci Damir Klobučarić (ispod tri sata!!!) i Nenad Lovrec (malo preko tri sata).