Zagreb

Novosti
05/2004

Orijentacijsko trčanje na Jarunu
Danas (28. 05, petak) je Dan oružanih snaga, te je na Jarunu organizirano veliko slavlje, promidžba... Obzirom da je orijentacija jedna od temeljnih i vrlo popularnih vojnih športova, na Jarunu je postavljena kratka staza, sa pravim kontrolicama. Dođite, uzmite kartu, obiđite stazu, i bez startnine - osvojite prigodnu nagradu.
Organizatori su na Jarunu (prvi šator kod ulaza) skroz do 8 navečer, a možda i dulje.
Pridružite im se. Nadajmo se da neće padati kiša.

Puno je ljudi, i djece koja uživaju. A što ne bi i vi ;) ;) ;)
Pet. 28.05.2004. (ng)
Prvenstvo Hrvatske 2004.
Poziv
HPD Ravna Gora na novim kartama organizira prvenstvo Hrvatske na klasičnoj stazi 05. lipnja i u sprintu 06. lipnja.
Uto. 25.05.2004. (kg)
Novi priručnik uz školu orijentacije
Orijentacijski klub "Vihor" izdao je drugo izdanje priručnika uz školu orijentacije. Ovo izdanje nadopunjeno je novim grafikama i temama. Priručnik sadrži 60 stranica, od kojih je preko 20 u boji. Osim orijentacijskih tema sadrži i pravilnik o orijentacijskim natjecanjima, temu o krpeljima, ozljedama i prehrani natjecatelja. Priručnik se može naručiti na mail: damir.gobeczg.htnet.hr
Pon. 03.05.2004. (dg)
Samobor 2004. - Alpe Adria park kup i Junior Vihor Kup
Drugi dan natjecanja u Samoboru protekao je u znaku sprinta i velike dječje trke. U suradnji sa HPD "Japetić" Vihoraši su organizirali još jednu uspješnu dječju trku koja je privukla skoro 70 najmlađih sudionika.
I ovaj put se potvrdilo pravilo da kod sprint trka ne možemo sa sigurnošću reći tko će pobijediti. U seniorskoj konkurenciji svoju prvu pobjedu u sprintu zabilježio je Dražen Perković (HPD "Japetić"). Drugo mjesto osvojio je još jedan član samoborskog kluba: Edi Ocvirk. Treće mjesto zauzeo je Slovenac Jaka Piltauer, član OK "Brežice". Četvrti je bio Damir Klobučarić, a peti Damir Gobec. Prvih pet natjecatelja nalazi se unutar 50 sekundi. Favoriti natjecanja Lino Legac i Tihomir Salopek ostali su bez medalja. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Antonija Orlić ispred Eve Ocvirk i Sonje Lesjak. U juniorskoj konkurenciji mladi juniorski reprezentativci pokazuju svoje vrijednosti pa su pobjede odnijeli Tena Sakar i Bojan Vukonić.
Rezultati
Samobor 2004. - Manja Vas
Većina orijentacista praznik rada provela je radno. Dvodnevno natjecanje u organizaciji HPD "Japetić" privuklo je nešto manje od dvije stotine natjecatelja. Prvi dan se trčalo na terenima u okolici Manja Vasi. Strmi obronci "Samoborskog gorja" za mnoge su bili težak fizički izazov.
Zanimljive staze (možda u nekim kategorijama malo predugačke) iziskivale su dobru koncentraciju i vrlo dobru fizičku pripremljenost. U elitnim kategorijama pobijedili su Tihomir Salopek i Ana Ješovnik.
Kod Vihoraša najbolje plasmane ostvarili su Nenad Lovrec (2. u M 35, ujedno i veteranski prvak Hrvatske), Damir Gobec (1. u M 21 A), Vedran Bijelić (2. u M 21 A), Darinka Lovrec (2. u Ž 21B) i Zoran Krizmanić (3. u M 21 B).