Orijentacijski klub VIHOR

Novosti
05/2003

Počeo štafetni kup Hrvatske - Vihorašima dva srebra
Današnjom trkom u organizaciji OK "Jelen" počeo je štafetni kup Hrvatske. Dobra organizacija uz čak 42 štafete. Vremena pobjednika kretala su se oko 40 minuta po izmjeni što je dalo dodatnu draž štafetama jer su i manje iskusne štafete konkurirale za visoke plasmane. Reklo bi se upravo po mjeri štafete. Čestitke organizatoru na solidnoj organizaciji, a jedinu lošu stranu svega treba tražiti u slaboj karti.

U muškoj konkurenciji prema očekivanju u vrhu su bile tri štafete, samo je krajnji poredak bio pomalo neočekivan. Prvu pobjedu u štafetnom kupu ostvarila je štafeta "Japetića" u sastavu Perković, Legac, Ocvirk. Čestitke pobjednicima. Drugo mjesto osvojio je "Vihor" u sastavu Varnica, Antunović i Gobec. Treći je bio po mnogima favorit "Jelen" u sastavu Fabijanić, Kaniški i Delić.

Kod djevojaka favoriziorani "Vihor" (Rukavina, Gobec, Prekopova) je nakon velike greške u prvoj izmjeni ipak uspio osvojiti srebro, a zasluženu pobjedu ostvarile su članice Maksimira (Vukelić, Sakar, Hak). Treće mjesto osvojila je štafeta "Japetića".

Štafetni kup nastavlja se trkom u Delnicama kada će većina štafeta doći u svojem najjačem izdanju jer je natjecanje ujedno i prvenstvo Hrvatske.
Sub.31.05.2003. (dg)

Alpe Adria park kup - Škofja Loka - 7.6.2003.
Natjecanja za park kup nastavljaju se duplim programom u Škofja Loki. Dva natjecanja u jednom danu biti će izazov svim natjecateljima. Ako se niste do sada prijavili učinite to što prije, a ljubazni domaćini sigurno će vam izaći u susret. Nakon Škofje Loke u programu je natjecanje u Varaždinu 22.6. Nova karta i novi organizator sigurno će biti mamac za sve zainteresirane orijentaciste.

Damir Miljković vratio titulu
Damir Miljković je na današnjoj klasici postao po drugi puta pojedinačni prvak HV-a u svojoj karijeri. Nakon nešto slabije jučerašnje trke, danas je pobjedio u velikom stilu sa čak 12 minuta prednosti ispred drugoplasiranog Vladimira Tkaleca. Treće mjesto osvojio je Branko Crljenica. Stazu dužine 10770 metara sa 25 kontrola Miljković je istrčao za 73 minute, što je stvarno dobar rezultat uzimajući u obzir i temperaturu od skoro 35 stupnjeva. U ženskoj konkurenciji drugu pobjedu ostvarila je Neda Gobec.
Prvenstvo HV-a završava sutra štafetnim natjecanjem na karti Varaždinskih toplica. Favoriti su Pume koje su do sada osvojile 4 medalje. Nedostaje im još zlato.
Čet.08.05.2003. (dg)

Eduard Perković - prvak HV-a!

Na prvoj trci prvenstva OS RH koja je održana danas na terenima Varaždinskih bazena pomalo neočekivano pobijedio je Eduard Perković, pilot hrvatskog ratnog zrakoplovstva. Perković je tako postao prvi prvak HV-a na kratkim stazama. Ta je disciplina uvrštena u program prvenstva tek ove godine.
Drugo mjesto osvojio je aktualni prvak HV-a u klasici Vladimir Tkalec, a treće Željko Košćak (oba Pume iz Varaždina). Najveći tragičar trke je Predrag Markulinčić koji je istrčao dvije minute bolje vrijeme od Perkovića, ali se uhvatio u malu zamku prije cilja i perforirao je kontrolu sa ženske staze.

U ženskoj konkurenciji pobjedila je članica Vihora Neda Gobec ispred Irene Peharde i Senke Gros. Staze su zamislili Petar Delić i Damir Gobec.

Prvenstvo se nastavlja sutra na karti Maruševac. Glavni favoriti su i dalje trkači Puma (Tkalec, Šafran i Košćak) te naravo bivši prvak HV-a Damir Miljković. U vrh se može umiješati i novi prvak Perković koji će neopterećen tražiti priliku za novu medalju. Svi koji su zainteresirani mogu doći navijati ili trčati trening. Start je u 10 sati.